Tel.: 515 238 285
Drobečková navigace

Hrušovanská lékárna > Poradenství > Trápí vás zapomnětlivost?

Trápí vás zapomnětlivost?

       Nechte si změřit paměť v rámci projektu dny paměti pořádaného Českou alzheimerovskou společností! Není potřeba hned myslet na nejhorší, ale problémy s pamětí mohou ukazovat na počínající Alzheimerovu chorobu. Zapomínáním se mohou projevovat i jiné poruchy či onemocnění, například deprese či dehydratace. Co je ale přesnou příčinou zapomínání, může určit pouze lékař.

 

Proč Česká alzheimerovská společnost (ČALS) vyšetření paměti nabízí?

       Protože mnoho lidí se podle našich zkušeností při projevení problémů s pamětí potýká s určitými překážkami. Často se lidé bojí navštívit lékaře, poměrně často se také stává, že lékař nevěnuje jejich steskům dostatečnou pozornost.

       Zároveň víme, že většina lidí, kteří mají nějakou formu demence, nemá správnou diagnózu. Demencí podle posledních odhadů trpí v ČR přibližně 153 000 osob, léčena je přitom jen pětina z nich. A jak je známo, bez správné diagnózy nemůžeme být správně léčeni. ČALS proto nabízí možnost domluvit si vyšetření v jednom ze svých kontaktních míst (jsou ve všech krajích ČR), kde vyšetření provádějí naši vyškolení spolupracovníci v klidném a přátelském prostředí. Důležité je, že vyšetření jsou díky podpoře několika společností stále bezplatná a tedy dostupná všem zájemcům.

       Cílem projektu je včasná diagnóza Alzheimerovy choroby a jiných typů demence. Díky projektu ale navštíví specialistu nejen lidé, kteří mají měřitelné potíže s pamětí, ale také lidé, kteří trpí depresí a kteří z nejrůznějších důvodů nenacházejí pomoc u svého praktického lékaře.

       Pro lidi, které trápí špatná paměť, máme dobrou zprávu. V loňském roce se nám podařilo vydat Sešity pro trénování paměti a dalších kognitivních funkcí. Je jich deset a jsou určeny k procvičování pěti oblastí kognitivních funkcí ve dvou stupních obtížnosti. V současné době jsou Sešity k dostání také v síti Moje lékárna. Možná ještě lepší zprávou je, že VZP svým klientům nad 65 let přispívá právě na nákup kognitivních pomůcek 500Kč.

 

Více informací lze získat na www.klubpevnehozdravi.cz/dospělí

 


lekarna_left.jpg

17. 7. Martina

Zítra: Drahomíra

Návštěvnost stránek

124423