Tel.: 515 238 285
Drobečková navigace

Hrušovanská lékárna > Poradenství > Ecce Vita spol - Přírodní přípravky pro rovnováhu a zdraví

Ecce Vita spol - Přírodní přípravky pro rovnováhu a zdraví

Ecce Vita - přírodní přípravky pro rovnováhu a zdraví

       Již 17 let společnosti Ecce Vita přináší na trh řadu produktů převážně v bio kvalitě zaměřených na přírodní léčbu a doplnění našeho života. Kromě tradic a dávných, mnohdy tisíce let starých receptur využíváme i dlouholeté zkušenosti dr. freje s léčbou chronických zánětů a civilizačních nemocí, kterým se dr. Frej věnuje dvacet let. Více informací zde

       Přírodní léčba je věda a umění zdravého života bez léků vycházející z prokázané filozofie starověkých medicínských systémů. Zásady zdraví a nemoci a principy léčení se liší od západní medicíny. Zásadním rozdílem mezi přírodní léčbou a západním způsobem terapie je to, že teorie a praxe vychází z holistického (celkového) pojetí člověka. Léčba se nezaměřuje na pojmenovávání nemocí a následně jednotnou léčbu jedné nemoci bez ohledu na to, koho léčíme. Naopak, bere v úvahu souhrn všech faktorů, které mohou zdravotní stav ovlivnit, například nepravidelnost v režimu, špatná životospráva, nedostatek spánku či stres, což v souhrnu vede k poruchám v činnosti organismu a nemocem. V přírodní léčbě pomáháme správnou stimulací a regulováním samoléčebných sil v těle k uzdravení. Bylinná léčba je u chronických nemocí spolu s úpravou stravy a snížením stresu zásadní.

 

Důležité byliny

       Byliny se považují za potraviny, které podporují přirozené procesy v těle a negativně neovlivňují například imunitní systém při dlouhodobém užívání, jak to dělá mnoho chemických léků. Byliny působí v harmonickém souladu s potřebami lidského těla. Byliny mají v drtivé většině pozitivní účinky na zdraví a nežádoucí účinky jsou spíše výjimečné na základě nadměrného užívání. byliny obsahují kromě živin, vitaminů a minerálů ještě mnoho dalších, doposud nepoznaných látek. Je vhodné užívat kapsle s celým nadrcenými bylinami nebo extrakty z celých bylin. Kapsle v rostlinné celulóze se rozpustí spolehlivě v trávicím traktu a tak mohou působit v organismu. Také doporučujeme kupovat přípravky, které obsahují certifikované organické byliny (uvedeno na etiketě), neboť takový bio výrobek daleko lépe působí v těle a koupí přípravku podporujete pěstování na biofarmách. Pro maximální účinek je nutné byliny užívat několik měsíců.

       Ze  široké nabídky bylin a směsí vyzkoušených tisíce let a též originálních receptur můžeme zmínit například 5 000 let používanou kombinaci zaměřenou na očistu (Triphala).

       Odpadní látky z trávicího systému, metabolismu a toxiny z různých vnějších zdrojů kolují po celém těle, usazují se a často bývají příčinou různých zdravotních problémů. Je vhodné pravidelně provádět očistu těl. Triphala není žádnou radikální kúrou, spíše naopak. Byliny se průběžně starají o pročištění vašeho těla a zároveň pomáhají přirozeným způsobem k regeneraci celého organismu. Tělo se tak zbaví i nejhlouběji usazených toxinů a zrychlí metabolismus. Snadné je i samotné užívání. Nasušené bylinky jsou již připravené v přírodních kapslích, a tak si stačí v průběhu detoxikace vzít každý večer tři z nich a zapít teplou vodou. Účinky je možné pozorovat již po dvou až třech měsících. Triphalu lze užívat dlouhodobě, není návyková.

       Tulsi (Ocimum sanctum), která je uznávána jako obecný posilující a vitalizační prostředek neboli "elixír života", je již po dlouhý čas tradičně používána pro léčbu širokého spektra poruch - působí na vyšší obranyschopnost, přispívá k fyzické pohodě a větší vitalitě, navozuje energetické povzbuzení organismus. Tulsi v našich čajích a kapslích je pěstována výhradně certifikovanými pěstiteli podle zásad organického zemědělství. Kromě kapslí lze Tulsi pít v různých chuťových podobách v bio Tulsi čajích.

       Amalaki (Emblica officinalis), indický angrešt, je nejznámějším tonikem a nejbohatším přírodním zdrojem vitaminu C, který se nezničí ani varem a úpravou di kapslí. Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů.

       Ašvaganda (Withania somnifera) je jednou z hlavních bylin podporujících tvorbu imunity, tedy posilujících imunitu. Zvyšuje odolnost a sílu.

       Himalájská bylina kutki (Picrorhiza kurroa) posiluje nejen imunitu, ale zejména játra. nachází se v přípravku Imunity.

       Na chronické záněty zodpovědné za civilizační nemoci působí wxtrakt kurkumy (Kubra), na stres a deprese užíváme pupečník zvaný gotu kola neboli Brahmi.

       Vynikající je starodávná kombinace bylin (B Skin), která čistí krev a játra a tím pleť a kožní nemoci. Chřest hroznovitý, Šatavari (Asparágus racemosus), posiluje ženský organismus a imunitu. Grapin, směs antioxidantů ze standardizovaného extraktu přímořské borovice obsahující 70% zdraví prospěšných proanthokyanudinů a prášku z révy vinné, chrání buňky před oxidačním stresem. Ankak, extrakt z červené rýže, za pomoci kvasinek Monascus purpureus harmonizuje tvorbu cholesterolu v játrech a hladinu krevních tuků. Pro pravidelné čištění zubů lze doporučit bylinnou zubní pastu bez fluoridu, která obsahuje bylinu Neem, známou svým antibakteriálním působením, a přírodní esenciální oleje z hřebíčku a máty. Mnohé bylinné přípravky navozují rovnováhu bez nežádoucích účinků. V přírodě najdeme tisíce bylin s prokázanými zdravotními účinky. V dnešní technické době není lehké najít čisté přírodní produkty bez chemikálií a konzervantů. Pod značkou Ecce Vita najdeme kvalitní bylinné přípravky, kosmetiku a čaje, které vycházejí z tisíciletých moudrostí starodávné medicíny. Spojení znalostí našich moudrých předků s moderními výrobními postupy umožnilo uvést řadu originálních přípravků na různé zdravotní potíže, mnohé z nich v bio kvalitě.


lekarna_left.jpg

17. 7. Martina

Zítra: Drahomíra

Návštěvnost stránek

124429