Tel.: 515 238 285
Drobečková navigace

Hrušovanská lékárna > Poradenství

Poradenství

   

Cesta z vyčerpání

Dentální hygiena

Domácí měření krevního tlaku

Facebook nemusí být zlodějem času, právě naopak

Fyziologické změny v těhotenství

Hemoroidy

Houba reischi jako antivirotikum

Hrozba zvaná klíště

Cholesterol - mocný strašák našich životů!

Imunita

Imunitní systém

Inkontinence moči

Koenzym Q10

Lze podpořit imunitní systém?

Metabolický syndrom

Nemoci z nachlazení

Onemocnění ledvin

Onemocnění prostaty

Parazité nikdy nespí. Jste na ně připraveni?

Procvičujte mozek, má to smysl! Život s demencí není lehký

Psychosomatika a imunita

Rýma

Spolek Ichtyóza

Sportem k vytoužené postavě

 

 

 

 

Spolek Ichtyóza 

       Před nedávnem ještě paní Hanka s manželem neměli ani tušení, že nemoc jménem ichtyóza existuje. Vše se však změnilo, když poznali malého Martínka. Přečtěte si jejich příběh i to, co tato genetická nemoc vlastně obnáší. Více informací zde.

 

Sportem k vytoužené postavě

       Dnes už snad nikdo nevěří na zázračné hubnoucí prostředky, díky kterým získáte vysněnou postavu jen sezením na gauči. Pohyb je zkrátka nutným doplňkem pro všechny, kteří se snaží shodit nějaké to kilo. Které sporty jsou však při cestě za štíhlým pasem ty nejefektivnější? Více informací zde

 

Stárnutí a potíže se zažíváním

       Vlivem stárnutí dochází v zažívacím systému ke změnám. Objevují se častěji nemoci - střevní výchlipky, záněty sliznice žaludku nebo střev, vředy, kaménky ve žlučových cestách a bohužel i nádorová onemocnění. Více informací zde.

 

Trápí vás zapomnětlivost?

       Nechte si změřit paměť v rámci projektu dny paměti pořádaného Českou alzheimerovskou společností! Není potřeba hned myslet na nejhorší, ale problémy s pamětí mohou ukazovat na počínající Alzheimerovu chorobu. Zapomínáním se mohou projevovat i jiné poruchy či onemocnění, například deprese či dehydratace. Co je ale přesnou příčinou zapomínání, může určit pouze lékař. Více informací zde.

 

Účinná síla meduňky lékařské (Melissa officinalis)

       Meduňka lékařská, slovensky medovka lekárska, je vytrvalá vysoká rostlina, která může dorůst až 150 centimetrů. Její květy jsou bílé, vzácně pak růžové, žlutobílé či bleděmodré, a můžeme je vidět každý rok mezi červnem a srpnem. Co nám meduňku silně charakterizuje, jsou její listy, které mají příjemnou vůni po citrónu. Běžně v přírodě je můžeme spatřit ve Středozemí a Přední Asii, u nás pak v pěstírnách či zahradách, nebo v případě, že zplaní do přírody. Více informací zde.

  

Vitaminy - pozor je třeba dávat na jejich nedostatek, ale i nadbytek

       Vitaminy jsou organické látky různé chemické struktury, které jsou pro náš organismus zcela nezastupitelný. Plní v něm funkci katalyzátorů chemických reakcí, zejména reakcí metabolické přeměny základních živin (cukrů, tuků a bílkovin), a protektivních faktorů působících proti negativnímu účinku vnějších vlivů. Více informací zde.

 

Zdravá kůže plní řadu důležitých ochranných funkcí

       S přibývajícím věkem se ale její ochranná role oslabuje a kůže se stává náchylnou k poškozením vlivem působení inkontinence, a již moči, nebo stolice. Více informací zde.

 

Znáte svou paměť?

       Snad každý si někdy postěžoval, že si nemůže na něco vzpomenout, že si hned nezapamatuje jméno nového kolegy z práce anebo že si nemůže vybavit název filmu, který viděl včera. Jak však odlišit, zde se jedná o normální zapomínání, nebo o situaci, kdy by už člověk měl vyhledat odborného lékaře? Více informací zde.

 

 

 

Všechny výše uvedené informace pocházejí z Magazínu  MOJE  LÉKÁRNA.